0446 223 69 69

Sosyal Medyada Biz}

HİPNOTERAPİ
Hipnoterapi Erzincan Psikolojik Destek ve Danışmalık Vecdi ŞİLTU

BİLİNÇALTI TELKİN

BİLİNÇALTI   TELKİN

BİLİNÇALTI   TELKİN NEDİR?

TelkininTDK’daki karşılığı bir şeyi hayata geçirmek bir olguyu zihne aşılamak, tıpkı atalarımzın da dediği gibi ‘bir şeyi kırk defa söylersen olur’ sözünün tek bir kelime ile vücut bulmuş haline telkin diyoruz.Biz bunu profesyonel bir teknikle insanların sorunlarına çözüm bulmasına yönelik yaptığımız çalışmalar diyoruz.Bu tekniklere değinecek olursak ,beynimizin dört tane frekansı vardır bunlardan alfa frekans  bizim uykuya geçmek üzere olduğumuz frekanstır,alfa frekansını belirli müzikleri kullanarak beynimizi bu frekansın içine sokuyoruz  ve insanların daha kolay öğrenmelerine yardımcı oluyoruz.

PEKİ TELKİN BİR HİPNOZ MUDUR ?

Hayırtelkin yöntemi birebir hipnoz değildir.Bireyin bize bildirdiği konuyla ilgili bireyin sorununa çözüm odaklı hazırladığımız müziği dinleterek  bilinçaltına gerekli frekansları yolluyoruz bu işlemi sabahları erken saatlerde ve geceleri uykudan hemen önce  uygulamalarını tavsiye ediyoruz.

BU MÜZİKLERİ DİĞER MÜZİKLERDEN AYIRAN ÖZELLİK NEDİR ?

Bu tür müzikleri farklı kılan yönü, kulaklığımızı takıp müziğimizi dinlemeye başladığımızda beyindalgalarını alfa dalgalarına çevirerek özel  frekanslar yamasından kaynaklanıyor, yani müziğimizin içindeki olumlu cümlelerin direk bilinçaltımıza ulaşmasını sağlıyoruz.Yani bilincimiz müzik ile meşgul olurken bilinçaltımız müziğin içinde gizlenmiş olan mesajlarla ilgilenir durumdadır.

TELKİN YÖTEMİ TEDAVİSİ KAÇ SEANSLIK BİR SÜREÇTİR ?

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemi çoklu seanslara bölmek zorundayız,bunun sebebi ise çocuk yaştan itibaren negatif düşüncelerle büyüyen bir toplumuz bu yüzden malesef tek bir seansla bu negatif düşünceleri ortadan kaldıramıyoruz.Bununla birlikte“Yirmibir Gün Kuralı” diye bilimsel bir kural vardır.Yani bireyde yeni bir alışkanlığın oluşabilmesi için o davranışın 21 gün devam etmesi gereklidir. Bireye sorunları doğrultusunda dinlettiğimiz müzikleri,beyin ilk başta reddetsede 21 günlük süreçte beyin kabullenme sürecine girmek zorunda kalıyor ve bu 21 günün sonunda kişinin kendisininde inandığı bir düşünce ortaya çıkmış oluyor .Bu işlem ara verilmeden kesintisiz 21 gün devam ediyor ve büyük ölçüde olumlu sonuçlar almaktayız.Eğer birey 21 günlük bu kuralı bir gün dahi aksatırsa telkin sürecini en baştan almak zorunda kalıyoruz bu bizim hiç istemediğimiz bir durum.Bununla birlikte telkin yöntemi kişiden kişiye farklılık göstermekte ve bazı bireylerde 21 gün kuralını üç kez uygulamak zorunda kaldığımız durumlarda söz konusu olabiliyor tabi bu süreçler arasına beynimizin dinlenmesi için bir haftalık bir ara koymakta fayda var.

TELKİN YÖNTEMİ İLK NE ZAMAN ORTAYA ÇIKTI VE NASIL KULLANILDI ?

Telkin yöntemi ilk olarak yani müziğin içine telkin cümlelerinin yerleştirilme fikri ilk kez 1960 yıllarda Bulgaristan kökenli Prof. Dr. George Lazarov adli bilim insanı keşfetmiştir.Bu yöntem günümüzde  172 ülkede kullanılan bir sistemdir hatta bazı ülkelerde eğitim amaçlı kullanıldığını biliyoruz.

PEKİ TELKİN YÖNTEMİ GERÇEKTEN GÜVENLİ Mİ ?

Bu yöntem güvenlimi acaba istemediğim şeyleri bana yaptırabilirler mi, sağlığımı olumsuz yönde etkileyecek her hangi bir durum söz konusu gibi bir çok soru işareti zihnimizde hemen belirmeye başladı bile peki gerçekten telkin yöntemi zararlımı hemen bu sorulara cevap arayalım.

Bu sistemde sizin kişiliğiniz ile uyuşmayan hiçbir şey size dayatılamayacağı gibi uygulamayada sokamaz, beyin bu durumu şiddetle reddedecektir.Bireyin yaş aralığı farketmeksizin gönül rahatlığıyla alanında uzman kişiler tarafından telkin yöntemi uygulanılırsa beklentilerin üzerinde bir etki göreceğiniz şüphe götürmez bir gerçektir.İnsan sağlığına zararı olmadığı gibi doğru ellerde kullanıldığında inanılmaz fayda sağlayan bir yöntemdir.

BİLİNÇALTI TELKİN YÖNTEMİNİ  HANGİ ORTAMLARDA VE NASIL GERÇEKLEŞTİRMELİYİZ ?

İnsanlarımız günümüzde psikiyatrist ve psikologlara gitmekten çekiniyor veya zaman bulamıyorlar, bilinçaltı telkin yönteminde ise böyle  olumsuz koşullar söz konusu olmamakla birlikte uygulanması oldukça kolaydır . Telkin yöntemini uygulamak için gerekli olan müzikleri nasıl dinlemeliyiz sorusuna ise , mp4 , mp3 formatında müzikjler olduğu için evde veya benzer ortamlarda kulaklık kullanarak müziğin sesini çok açmadan yani dışarıdaki seslere kayıtsız kalmayacağımız bir ses düzeyinde  dinlemek en ideal ses düzeyidir.Alfa frekans 7 hrz ile 14 hrz arasında bir frekanstır bilim adamları bir araştırmada sağ kulaktan başka bir frekans ve sol kulaktan başka bir frekans  verdiklerinde ortaya 3. bir frekans çıktığını görüyorlar yani  örnek olarak sağ kulağımızdan 400 hrz sol kulağımızdan 408 hrz verilirse beynimiz arasındaki farkı alır yani 8 hrz o zaman  bu ne demek oluyor beynimiz 8 hrzlik bir frekansa indiği için beynimiz artık alfa dalgası yaymaya başlıyor kulaklıkla dinleme mecburiyeti buradan geliyor .düzenli dinlendiği zaman stresten arınma ,depresyondan kurtulma ,sabahları erken kalkma , sabahları dinç olma gibi güzel etkileri vardır .

BİLİNÇALTI TELKİN YÖNTEMİ KİMLERDE KULLANILMAMALIDIR ?

Kalp pili kullananlar, epilepsi hastalarında ve hamile bayanlarda kullanılmamasına dikkat ediyoruz bununla birlikte alkol ve diğer uyuşturucu maddeleri kullananların telkin yöntemini  kullanmaması gerektığini  ısrarla söylüyoruz , antidepresan ve benzeri ilaçları kullanan bireyler ise doktorlarına danışmalarını tavsiye ediyoruz.

OTO TELKİN NEDİR ?

OtotelkinleBilinçaltı Programlama, güvenli olmanın aslında ne kadar da kolay olabileceğini size gösteriyor.Eğer gerçekten samimi olarak, içinizde var olan hazineyi, olumlu bir şekilde kullanabilecek bir kişilik ve karaktere sahip olduğunuza inanırsanız, herkes de inanır. Kişiliğiniz yavaş yavaş çekici bir hale gelmeye başlar. İnsanlar sürekli size doğru akmaya başlar. Kronik rahatsızlık çekenler, olumlu düşünmenin verdiği güçle hastalık konseptini nasıl reddedeceklerini keşfedip sağlıklı, enerjik bir hayata doğru yol almaya başlarlar. Oto telkin ile hayatın diğer birçok alanında, sigarayı bırakma, hafızayı mükemmelleştirme, kişileri etkileme gücüne sahip olma, duygusal ilişkilerinizi geliştirme gibi- kalıcı ve olumlu sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır.Oto telkin istemli bir şekilde bilinçaltına ulaşma tekniğinden başka bir şey değildir. Bu sayede yani bilinçaltına ulaşarak bilinçaltımızın muazzam gücünü serbest bırakırız hem de şaşırtıcı bilgi deposuna ulaşabiliriz.

OTO TELKİN GERÇEKTEN İŞE YARIYOR MU ?

Bazı kişiler oto telkin tekniği hakkında şüphe duyarlar. Oysaki bir çok iradeli ve istem gücü fazla şahsiyet mesela Henry Ford ve Thomas Edison gibi farkında olmasalar dahi hedeflerine ulaşmak için oto telkin tekniklerini kullanmışlardır.Bilinen bir gerçektir ki çoğu insan beyninin %10 unu kullanır. Hatta bazı araştırmacılar gerçek rakamın % 4 olduğunu öne sürerler. Doğru olan %100’ünü bilemediğimiz bir şeyin %10 veya %4’ünü bilmemiz mümkün değildir. Burada önemli olan % oranları değil, mevcut kapasitenin tam olarak hayata geçirilebilmesidir. İşte oto telkin, bilinçaltının saklı kalmış güçlerini harekete geçirerek bu oranı yükseltir.

Telkinin ve oto telkinin gücüne ve gerçekliğine inanmak ve çağımızın şartlarına uygun bir tedavi yöntemi yani başarıya giden yolda ki yeni yardımcılarımızdan birisi olduğunu kabullenip hayatımızda gerektiği zamanlarda ve durumlarda  uygulamamız dilekleriyle …

24 Ağustos 2016

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN